„Hudba je záchrana před obyčejným slovem.“ Romain Rolland

GLANC

Tato pražská kapela vznikla na jaře roku 2003 ze studentů hudební konzervatoře a vyniká zejména energickým živým vystupovánímpůvodní vlastní tvorbou.

Nepřeslechnutelný je expresivní vokál velice talentované a nadějné mladé zpěvačky Gabriely Urbánkové (známá například z titulní písně k seriálu ČT – Poslední sezona / „Touha“ hudba a text: Martin Němec, hlas z filmu Báthory, Hair, Bídníci, Pomáda, Rebelové Rock n´ Rollu, Rockesta, Underhill, sólistka big bandu Hudby Hradní stráže a Policie ČR, doprovodná skupina Jakuba Smolíka, studiová zpěvačka) a repertoár ušit kompozičně na míru autorskou dvojicí Zdeňkem Beranem (kytara) a Jarmilou Chromíkovou (klávesy).

Nápadité a propracované aranže Zdeňka a hrátky se slovy, češtinou a výlety do neznámých dálek v textech obou dvou autorů dovedně podtrhují zpěvaččin projev.

Spojením těchto mladých tvůrčích individualit tak dochází k propojování různých originálních hudebních tvarů, nálad a barev. Žánrově lze tvorbu a repertoár skupiny zařadit na pomezí fúze rocku – jazzu a popu.

 • Debutové album „TADRM“
  (2007 – CD obsahuje videoklipy k písním „Sám v sadu růží“ a „Lilium Bestialis“)
 • Hudební produkce: festivaly / klubová scéna / soukromé akce
  Obsazení: zpěv, klávesy, el. kytara, baskytara, bicí
 • Aktuální videoklip k singlu „Nemyslíš, zaplatíš“
  vzniklý ve spolupráci s nadějným spořilovským rapperem DREXem a nestorem českého rapu MICHAELEM Ví (J.A.R.), (hosté: Dan Bárta a Sandra Pogodová)
  info o klipu na facebooku:
  ZDE
  originální trička z videoklipu – DREX design:
  ZDE

Všechny videoklipy najdete v sekci VIDEO

recenze:

ROCKSHOCK

Webmagazin - Glancovní Tadrm

Webmagazin - Glanc v Kainu

Webmagazin - S vrkočema z And

Copyright © 2003 - 2010 Celesta ART